Balvánek 2017

Legendární skautská pěvecko-dramatická soutěž se vrací na scénu! Nebojte se probudit v sobě pěvce a showmany a přijeďte nám se svou družinou ukázat, co ve vás je.

Tento rok se bohužel balvánek neuskuteční.

Zvací video z prvního ročníku

O co jde?

Už po páte moravskotřebovské skautky a skauti pořádají tradiční pěvecko-dramatickou soutěž. Stejně tak jako v předchozích ročnících je i letos balvánek spojen s večerní bojovkou v ulicích města. I letos se budou obě akce konat ve stejný den. Přijeďte proto 18. listopadu 2017 do Moravské Třebové a užijte si kulturu, zábavu i akci.

Co je to Balvánek?

Soutěž skautských družin (či jiných formací) i jednotlivců, kteří chtějí poměřit své síly v oblasti zpěvu, dramatického projevu a kreativity. Soutěží se v pódiových vystoupeních v délce maximálně 7 minut (takže 1 – 2 písničky). Hodnotí se především originalita a kreativita. Je proto nasnadě, že fantazii se meze nekladou – své pěvecké vystoupení můžete okořenit dramatickými či tanečními prvky, vizuálně ozvláštnit kostýmy či rekvizitami, nebo například zvukově obohatit neotřelým hudebním nástrojem. Hudební doprovod je však povolen pouze živý.

V jakých kategoriích se soutěží?

Balvánek je rozdělen na dvě základní části – soutěž družin a soutěž jednotlivců.

V kategorii družin se mezi sebou utkají minimálně čtyřčlenná uskupení, která budou porotou hodnocena v kategoriích starší (skauti a skautky) a mladší (světlušky a vlčata).

Sóloví pěvci poměří své síly v kategoriích dívky a chlapci.

A co ještě?

Kromě soutěžení čekají účastníky také jiné kratochvíle, jako například hudební vstupy, hry a další. Na místě bude otevřen obchůdek s dobrotami, kde se mohou znavení soutěžící občerstvit a načerpat síly, kterých bude jistě třeba.

Účastnický poplatek zahrnuje i oběd. Nezapomeňte si s sebou proto vzít ešus a lžíci.

Kdy a kde?

Prezence probíhá 18. listopadu 2017 od 9:00 do 10:00 v budově kulturního domu „Na Písku“ (Jevíčská 90/32, Moravská Třebová).

Předpokládaný konec akce je v 15:00.

Co je třeba udělat?

Přihlásit se je možné přes tento formulář:

PŘIHLÁŠOVÁNÍ UKONČENO.

Účastnický poplatek činí maximálně 40 kč na osobu a v ceně je i oběd. Kapacita je omezená, s přihlašováním tedy neotálejte.

S dotazy se prosím obracejte na balvanek.mt@gmail.com nebo na 732 508 059 (Tereza Valentová)

Nenechte si ujít také večerní bojovku!

Pořádá 4. oddíl JAMAMBY
Kontakt (Tereza Valentová):